Двосторонні (прямі) договори – це позабіржовий сегмент, на якому ціноутворення здійснюється на основі двосторонньої домовленості сторін. Вони дозволяють сторонам захищатися від цінових ризиків та можливого дефіциту.

Учасниками ринку двосторонніх договорів є виробники, електропостачальники, оператор системи передачі – «Укренерго», оператор системи розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі.

Учасники ринку двосторонніх договорів можуть вільно обирати контрагентів, укладати договори у довільній формі та за домовленістю сторін.

Істотною умовою двостороннього договору повинна бути відповідальність за небаланс, у разі невиконання договору. Обов’язковою вимогою виконання такого договору є його реєстрація в системі оператора системи передачі – Market Management System (MMS).

Сторони двосторонніх договорів повинні реєструвати відповідні погодинні обсяги електричної енергії кожного торгового дня. Закриття воріт для реєстрації відбувається об 11:00 Д-1 (за один день до торгового дня).

Порядок укладання двостороннього договору з IQTrade Ukraine:

1. Ознайомитися з умовами договору купівлі-продажу електричної енергії.

2. Визначитися з основними умовами співробітництва: бажаний обсяг електричної енергії, тип навантаження, тривалість співпраці;

3. Заповнити Опитувальний лист та надіслати на нашу електронну пошту office@iqtradeua.com.

6. Отримати відповідь від нашої компанії про можливість укладання угоди.

7. Співпрацювати на взаємовигідних умовах.

Виникли питання? Звертайтеся до наших консультантів за більш детальною інформацією.

Учасниками Ринку  є:

Виробник електроенергії – здійснює виробництво електроенергії. Будь який суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію з виробництва електричної енергії.

Енергопостачальник – продає електроенергію за договором постачання електроенергії споживачу. Будь який суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на постачання електричної енергії споживачу.

Трейдер – здійснює купівлю електроенергії виключно з метою її перепродажу, крім продажу за договором постачання електроенергії споживачу. Будь який суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності).

Оператор системи передачі (ОСП) – відповідальний за експлуатацію, диспетчеризацію, забезпечення технічного обслуговування, розвиток системи передачі та міждержавних ліній електропередачі. Функції ОСП виконує НЕК “Укренерго” відповідно до ліцензії з передачі електричної енергії.

Оператор системи розподілу (ОСР) – відповідальний за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу. Функції ОСР виконують відповідні обленерго відповідно до ліцензії з розподілу електричної енергії.

Оператор ринку – забезпечує функціонування ринку “на добу наперед” та внутрішньодобового ринку та організацію купівлі-продажу електроенергії на цих ринках. Новостворене підприємство ДП “Оператор ринку”.

Гарантований покупець – купує електроенергію у виробників, яким встановлено “зелений” тариф. Новостворене підприємство ДП “Гарантований покупець”.

Споживач – купує електроенергію для власного споживання.